Історія закладу

Красивий, неповторний, милий серцю край. Блакитні небосхили, безмежні мальовничі степи, безкраї розлогі поля, вишневі сади, чітко помережені лісосмуги, дзеркальні прохолодні ставки, квітучі гаї. Усе це наша батьківщина – селище Софіївка, без якого не уявляють свого життя її мешканці – чесні, трудолюбиві, щедрі душею, багаті на розум, віддані їй люди.

На цих мальовничо-дивовижних краєвидах знаходиться наш дошкільний навчальний

заклад №2 «Ромашка», який веде свою історію з 1960 року. В ті далекі шестидесяті роки він являв собою два одноповерхові приспособлені приміщення, в яких вміщувалися 4 групи, які об’єднували малят в єдиний колектив. Садочок був переповнений малечою. А кімнати були настільки малими, що діткам доводилося спати на розкладних ліжках по двоє. Працювало в дитячому садку шість вихователів, які очолювала розумна, повна творчих ідей, добра і вимоглива завідувачка Розмислович Інна Микитівна. Цей невеличкий, але мудрий, багатий на ентузіазм педагогічний колектив сіяв у душах своїх маленьких вихованців добре, вічне, розумне.

В 1980 році було споруджено типове двоповерхове приміщення, розраховане на шість груп. Світлі, просторі ігрові кімнати, затишні спальні, окремі кімнати для миття посуду, роздягальні, туалети для дівчаток і хлопчиків, оригінальна музична та спортивна зала, кухня, медичний кабінет, ізолятор, пральня, кабінет завідувачки, казково оформлені коридори. Але без проблем не обходилося. Декілька разів наш дошкільний навчальний заклад переживав тяжкі матеріальні кризи, та достойно виходив з них. Завдяки умілій, збалансованій роботі адміністрації закладу, педагогічного колективу, батьків вихованців та спонсорській допомозі знову вирує нове життя для дітлахів, кількість яких щорічно зростає.

Постійно розширює свої кількісні та якісні межі педагогічний колектив. Понині працює тут вихователем
Кобякова О.А., Соколенко А.І., Мануйленко С.Л., а завідувачем призначено в 1983  році вихователя першої категорії, Відмінника освіти України Євтушенко Віру Іванівну. Рішенням селищної ради від 25 травня 2006 року дитячий садок №2 «Ромашка» перейменовано на дошкільний навчальний заклад загального типу. На сьогодні його педагогічний колектив налічує 14 осіб, вісім з яких має вищу освіту, а інші – середньо-спеціальну. Є спеціалісти вузького профілю: музичний керівник, практичний психолог, фізкерівник, вчитель-логопед, керівник студії декоративно–прикладного мистецтва. Кожен педагог є досвідченим фахівцем, постійно підвищує свій професійний рівень, перебуває в пошуку альтернативних шляхів всебічного розвитку, виховання та навчання маленьких вихованців. Щорічно вихователі нагороджуються почесними грамотами , дипломами районного та обласного відділів освіти, адміністрацією нашого навчального закладу.

В дошкільному навчальному закладі №2 «Ромашка» успішно втілюється в роботі особистістно-орієнтована модель освітньо-виховного процесу. В групових кімнатах створено центри розвитку дитини. Кожен вихователь продемонстрував свій творчих досвід, набутий впродовж трудової діяльності, врахував особливості психічного та вікового розвитку малюків, їхні потреби, бажання, мрії.   Вагома робота ведеться щодо соціальної адаптації дитини, її художньо-естетичного, креативного, мовленнєвого, фізичного, емоційно-ціннісного, пізнавального розвитку. Освітньо-виховний процес організовано в усіх сферах життєдіяльності: «Природа», «Культура», «Люди», «Я Сам», що призводить до виховання у малюка цілісного ставлення до світу природи, предметів, людей, власного «Я».

Кредо наших педагогів звучить так:

Думати – креативно,
                                                                      Працювати – оперативно,
                                                                        Суперечити – доказово,
                                                                         Для всіх – обов’язково !

Вихователі здійснюють інтегрований підхід для розширення суб’єктивного досвіду дошкільників у різноманітних видах діяльності (ігровій, художньо-театралізованій, спортивній, музичній, трудовій, мовленнєвому спілкуванні), що допомагає малюкам:
-    пізнавати навколишнє життя в його цілісності й різноманітності;
-    розвивати відчуття гармонії в спілкуванні з природою та людьми;
-    виховувати вміння орієнтуватися у власному внутрішньому житті та житті інших людей.

Плідно ведеться робота щодо оптимізації взаємодії педагога з батьками. З цією метою проводяться сімейні проекти, тренінги, батьківські збори, «круглі столи», відвідуються родини вдома, надаються ґрунтовні консультації, рекомендації, поради, створено «скрині довіри». Створення єдиного освітньо-виховного простору є запорукою всебічного розвитку дитини, встановлення її як особистості.

Дитячий садок в майбутньому… Яким він має бути? Це «будинок  радості» , де діти розвиватимуться за власними інтересами, навчатимуться без примусу, гратимуться, перебуватимуть в оточенні щирої приязні, задовольняючи свої дитячі, такі своєрідні, бажання і потреби. Це місце, де не тільки любитимуть дитину,  а й зроблять її щасливою. Все середовище, і емоційне, і предметне, буде віддане дитині. Все робитиметься з позиції доброти і поваги до неї.

Дитина майбутнього – емоційно та інтелектуально розвинена особистість, яка згодом піде у велике життя. Але і через десятки  років вона бажатиме завітати до свого другого рідного дому і знатиме, що на неї тут завжди чекають і раді її бачити.